ETALTFBEN

 

image2998

DĖMESIO! VIETŲ NEBĖRA, REGISTRACIJA STABDOMA. 

Šiaulių dailės galerija 2018 liepos 9 – 13 dienomis vėl kviečia 8 – 13 metų vaikus į edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS kūrybinę dienos stovyklą 100 ISTORIJŲ / 2.

MENOPOLIS visada būna kitoks, ieško įdomių menininkų, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi ir kūrybiniais atradimais su miesto vaikais. Tad liepos mėnesį paruošėme dar vieną kūrybinės įvairovės kupiną programą.

Kūrybines dirbtuves ves net aštuoni skirtingi kūrėjai. 
2018 07 09 Živilė Žvėrūna (Šiauliai) / skaitmeninė grafika / kūrybinės dirbtuvės JUDANTYS PORTRETAI. NUSIPIEŠIU SAU ŪSUS!
Jauna, bet jau žinoma menininkė, daugelio parodų dalyvė, iliustracijų įvairiuose leidiniuose autorė Živilė Žvėrūna ves kūrybines gif’ų kūrimo dirbtuves, kuriose vaikai bandys persikūnyti į netikėčiausius personažus, apmąstydami kuo jie norėtų būti, kokias savybes svajoja įgyti. Tai puikus būdas tyrinėti ir pažinti save bei išlaisvinti vaizduotę. Jungdami nuotraukas su piešiniais, vaikai kurs individualius judančius autoportetus – GIF’US. Lietuvos valstybės 100-mečio kontekste labai svarbu suprasti, kas mes esame ir kokios savybės bus svarbios ateityje.

2018 07 10 Karolina Kontenytė ir Donatas Stakėnas (Klaipėda) / teatras / Kūrybinės dirbtuvės TEATRO LABORATORIJA.
Karolina ir Donatas – profesionalūs aktoriai, aktyviai kuriantys vaidmenis Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos jaunimo teatre ir kituose Lietuvos teatruose, teatro studijos vaikams „Jaunieji kūrėjai” vadovai. Teatro dirbtuvių metu vaikai bus supažindinti su aktoriaus profesija iš arčiau. Įvairių teatrinių pratimų, žaidimų ir užduočių pagalba vaikai turės galimybę išbandyti ir lavinti savo reakciją, vaizduotę, kūno plastiką, komandiškumą bei kitas kiekvienam aktoriui būtinas savybes.

2018 07 11 Eglė Narbutaitė (Vilnius) / dizainas / kūrybinės dirbtuvės APSIRENGSIU SAVO ISTORIJĄ.
Eglė Narbutaitė – menininkė, iliustratorė, dizainerė ir įvairių projektų koordinatorė visada laukiama MENOPOLIO vaikų, nes nuolat sugalvoja pačių beprotiškiausių ir smagiausių kūrybinių veiklų. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažins su vienerių marškinėlių kelione nuo gimimo iki atsiradimo spintoje, o tuomet kurs savo, savo ir tik savo marškinėlių dizainą, kuris virs realiu ir marškinėlius bus galima išdidžiai nešioti! Svarbus aspektas – atsakomybė žemei, savo šaliai ir ekologiškas mąstymas. Nebūtina pirkti naujo rūbo – jį tiesiog galima perkurti ir prikelti naujam gyvenimui.

2018 07 12 Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys (Vilnius) / fotogrametrija / kūrybinės dirbtuvės PRISIMINIMŲ TELEPORTACIJA Į 3D ERDVĘ.
Fotografė, menininkė ir tyrėja, grupės „Cooltūristės“, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė Dalia Mikonytė bei 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais Adomas Žudys dirbtuvių dalyvius pakvies teleportuoti savo į prisiminimus į 3D erdvę! Dirbtuvių metu fotogrametrijos būdu bus “skenuojami” vaikų mėgstami, smagius arba nelabai smagius prisiminimus keliantys daiktai – žaislai, technika, bet kas, kas telpa į glėbį ir ant stalo. Liepos 12 d. vyks ypatingos technologijos fotografavimo procesas, o liepos 13 d. – džiaugsimės dirbtuvių rezultatais. Dalyviai turi atsinešti savo fotoaparatus – tinka bet koks modelis ar kokybiškai fotografuojantis telefonas. Dirbtuvių metu bus išbandoma sena, nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis.

2018 07 13 Jurga Sutkutė (Klaipėda) / odos dizainas / kūrybinės dirbtuvės ODINIS DIENORAŠTIS. 
Odos dizainerė, menininkė, įvairių projektų ir parodų dalyvė ir organizatorė (festivalio IKRA MADA prodiuserė, MADOS INFEKCIJOS dalyvė) supažindins vaikus su odos amato specifika, įvairiais odos dekoravimo būdais. Kūrybinėse dirbtuvėse bus kuriamas odinis dienoraštis – pagamintas savomis rankomis, su savais piešiniais, spalvotais ir nespalvotais lapais – taip, kaip tiks pats vaikas nori. Popieriaus lapai bus surišami į odos viršelį. Susikurtas unikalus dienoraštis bus pats geriausia dienoraštis, nes pagamintas sau ir su meile. Jame bus galima užrašyti originaliausias kūrybines idėjas, slapčiausias mintis ir įamžinti laimingiausias akimirkas.

MENOPOLIO dienos stovyklą kuruos bei įvairius kūrybinį mąstymą skatinančius pratimus bei žaidimus ves Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, meno edukatorė Ernesta Šimkienė.

VIETA: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.
LAIKAS: 2018 liepos 9 – 13 d., nuo 10.00 iki 13.00 val.
REGISTRACIJA: info@menopolis.lt, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, telefoną. 
Vietų skaičius ribotas.
KAINA: 25 Eur už 5 dienas.
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.