ETALTFBEN

 

image2998

DĖMESIO! VIETŲ NEBĖRA, REGISTRACIJA STABDOMA.

Šiaulių dailės galerijos edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS 2018 birželio 25 – 29 dienomis vėl kviečia kūrybiškų vasaros nuotykių 8-13 metų vaikus! Dienos stovykla 100 ISTORIJŲ bus, be abejonės, apie Lietuvą – jos žmones, kūrėjus, įvykius, simbolius, galiausiai apie mus pačius, nes mes ir esame mūsų valstybė. Taigi, smagiai ir kūrybiškai bendrausime su įvairiais menininkais ir mokysimės iš jų kūrybiškumo.

Aktyviai koncertuojantis bei kuriantis, daugelio žinomų projektų iniciatorius ir dalyvis, džiazo muzikantas iš Vilniaus (bet gimęs Šiauliuose) REMIGIJUS RANČYS ves praktines muzikos dirbtuves MUZIKA TAVYJE. Kaip ir kodėl atsirado muzika? Kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai? Kodėl muzika supa žmones nuo neatmenamų laikų? Kas yra ritmas? Kodėl mes šokame? Kodėl muzika kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai? Į šiuos klausimus atsakymų ieškosime kartu su Remigijumi. O taip pat bandysime kurti savo ritmą (gal repą, o gal džiazą) pagal žinomų Lietuvos poetų eiles.

Toliau estafetę perims VIRGINIJUS MALČIUS, kuris atvyks iš Vilniaus, bet taip pat yra buvęs šiaulietis. Virginijus yra kelių knygų autorius ir iliustratorius, kuria video meną ir animaciją. Tad per muzikines dirbtuves turėsime susikūrę muzikinį takelį, o toliau lauks muzikinio video klipo kūrimas VIENAS ŽODIS: LIETUVA pagal garsių poetų eiles, skirtas Lietuvai. Klipo filmavimas vyks įvairiose galerijos patalpose, miesto vietose, pavyzdžiui, prie pasirinkto miesto grafičio ar kitos įdomios vietos.  Bus naudojami įvairūs filmavimo efektai: stop kadras, sulėtinimas, sugreitinimas, šviesos fiksavimas tamsoje ir panašūs dalykai.

Odos menininkė iš Klaipėdos JURGA SUTKUTĖ atidarys ODOS MANUFAKTŪRĄ. Menininkė supažindins su odos amato ir meno subtilybėmis bei technologija. Vaikai galės pasigaminti dirbinį iš odos ir jį dekoruoti lietuviškais simboliais, raštais ar tiesiog kurti savo tapatybę atspindinčius ženklus odoje. Lietuviai nuo seno gamino įvairius dirbinius iš odos, tad mums irgi bus smagu susipažinti su šiuo senu amatu bei pamatyti ir išbandyti šiuolaikiškus odos meno kūrimo procesus.

Žymus grafikos menininkas, įvairių parodų kuratorius iš Kauno EVALDAS MIKALAUSKIS supažindins su grafikos technikomis, kartu su vaikais kurs jų portretines temines kompozicijas AŠ IR LIETUVIŠKA GAMTA. Paliksime savo meniškus atspaudus popieriuje ir turėsime tai ilgai gražiai atminčiai. Menininkas taip pat supažindins su galerijoje atsidarysiančia jo kuruojama paroda. 

MENOPOLIO dienos stovyklą kuruos bei įvairius kūrybinį mąstymą skatinančius pratimus bei žaidimus ves Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, meno edukatorė ERNESTA ŠIMKIENĖ.

VIETA: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

LAIKAS: 2018 birželio 25 – 29 d., nuo 10 iki 13 val.

REGISTRACIJA: info@menopolis.lt, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, telefoną. Vietų skaičius ribotas.

KAINA: 25 Eur už 5 dienas.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.