ETALTFBEN

 

image2998

Kviečiame dalyvauti Šiaulių dailės galerijos „Edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS“ kūrybiniuose užsiėmimuose ir patirti įvairovės kupiną meno pasaulį. Užsiėmimai gali būti rengiami ir suaugusiems. 

Rezervacija: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, Šiauliai, info@menopolis.lt, tel. (841) 521161, (8682) 62232.

Šiaulių dailės galerija siekia, kad kiekvienas lankytojas atrastų savąją priežastį lankytis galerijoje, kad tai būtų aktyvi ir įdomi kūrybiško bendravimo erdvė, kurioje susitinka žiūrovai, menininkai bei parodų kuratoriai. Todėl galerijoje vykdomi edukaciniai pažintiniai užsiėmimai tiek suaugusiems, tiek vaikams. Edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai supažindinami su šiuolaikinio meno procesais bei skatinami mokytis geriau pažinti, suvokti ir orientuotis meno ir vaizdų pasaulyje bei ugdyti savo kūrybiškumą. Ypatingas dėmesys skiriamas jaunosios kartos meno edukacijai, todėl jau daugelį metų vykdoma edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS.

Užsiėmimai gali būti organizuojami įvairaus amžiaus žmonėms, darželių, mokyklų grupėms ir klasėms, šeimoms, bendraminčių kompanijoms ir visiems, kam įdomu praplėsti ir pagilinti meno pažinimą. 

 


Lankytojams siūlomi edukaciniai užsiėmimai:

GIF’Ų KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Judančių skaitmeninių iliustracijų dirbtuvių metu dalyviai susipažins su GIFŲ (grafinių vaizdų saugojimo formatas) kūrybiniu procesu bei pritaikymu šiuolaikiniame mene ir medijose. Tai tarsi trumpi filmukai arba judantys paveikslai, kuriuos bandys sukurti ir patys dirbtuvių dalyviai.

Programos tikslas susipažinti su esminiais judančios grafikos principais ir šios technikos pritaikymu kūrybiniame procese, bei lavinti kritinį mąstymą atsižvelgiant į sparčiai skaitmeninamo pasaulio kontekstus.

Kaina 1 Eur.


 

CIANOTIPIJA. MĖLYNŲJŲ SAULĖS ATSPAUDŲ DIRBTUVĖS

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindiami su fotografijų – cianotipijų kūrimo ir technologiniu procesu. Cianotipija, arba kitaip – mėlynieji saulės atspaudai – vienas pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų. Jo metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas. Užsiėmimo metu bus mokomasi pagrindinių cianotipijos technikos žingsnių, trumpai supažindiama su jos istorija ir panaudojimo galimybėmis. Kiekvienas dalyvis išsineš savo suskurtą cianotipiją. Užsiėmimas rengiamas esant pakankamam kiekiui dienos šviesos.

13442599_10153601884876641_4191001867037015864_o 13497969_10153601886091641_2606742599198795575_o

Kaina 1 Eur.


 

ANIMACIJOS DIRBTUVĖS

Kaip priversti daiktus judėti? Kaip juos prakalbinti? Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su trumpa Lietuvos animacijos istorija. Lėlinės animacijos pradininku Vladislovo Starevičiaus video darbų fragmentais. Susipažinus su esminiais lėlinės animacijos principais ir pasiskirstę į grupes ieškosime naujų formų per meną ir kūrybą analizuoti visuomenei svarbias socialines temas, išsikelsime klausimus, kokią svarbią žinutę galime ištransliuoti žiūrovui. Mūsų tikslas ne tik išlaisvinti kūrybišką mąstymą, bet ir jį tikslingai nukreipti, taip analizuojant šiandieninės visuomenės pjūvį. Tai ne tik amato, bet ir mąstymo dirbtuvės. Pasiskirstę grupėmis kursime trumpametražio animacinio filmo scenarijų, bei praktinėmis priemonėmis jį įgyvendinsime. Suteiktomis priemonėmis edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sukurs iki 10 min. trukmės animacinius filmukus. STOP KADRO technika priversime savo kurtus personažus judėti. Užsiėmimo pabaigoje skirsime laiko filmų peržiūrai ir aptarimui.

Kaina – 3 Eurai. 

 


 

KAS TA GRAFIKA?

Kūrybinėse grafikos dirbtuvėse „Kas ta grafika?“ dalyviai turi galimybę susipažinti su grafikos meno įvairove ir galimybėmis, pritaikomumu, atrasti ir interpretuoti galerijoje eksponuojamus meno kūriniais bei susikurti savo grafikos atspaudus. Galerijoje yra sukurta puiki bazė kurti grafikos meną – yra edukacinė salė, profesionalus grafikos presas, rankinis presas ir mokyklinis presas, todėl vienu metu galima daryti tiek įvairių rūšių atspaudus, tiek suteikti galimybę vienu metu dirbti grupei žmonių. Vaikai galerijos erdvėje visų pirma yra supažindinami su galerijoje ekspuonuojamais kūriniais, patraukliais ir įtraukiančiais būdais pasakojama apie meno pasaulio procesus, autorius, parodas, taip įvedant juos į platesnį meno lauko kontekstą. Po pažinties su eksponuojamais kūriniais vaikai kuria grafikos atspaudus – monotipijas, linoražinius, plastiko raižinius arba skaitmeninę grafiką. Technikos parenkamos pagal grupių amžių, galimybes ir poreikį. Grafikos dirbtuvės yra palankios formaliojo ugdymo integracijai į meną, todėl mokytojai kviečiami ateiti su savo temomis (literatūros, istorijos, gamtos mokslų) ir jas interpretuoti kuriant grafikos atspaudus. Kiekvienas dalyvis užsiėmimo metu pasidarys grafikos atspaudus, kuriuos išsineš namo.

13584618_10153630125296641_4454434813801837567_o 20160608_123614

Kaina 3 Eur.


 

KŪRYBINĖ KOMIKSŲ LABORATORIJA

Kas yra komiksas?  Kaip atrodo grafinė novelė? Kaip nupiešti istoriją? Kaip vaizdu perduoti garsą? Ar komiksai skirti tik vaikams? Panagrinėsime įdomiausius ir svarbiausius šiuolaikinio komikso meno aspektus, bei patys kursime unikalius grafinius pasakojimus – komiksus.

Dirbtuvių tikslas ir pagrindinis uždavinys – sukurti unikalią 1-2 puslapių istoriją, papasakotą piešiniu bei ugdyti kūrybišką, netradicinį mokinių mąstymą. Užsiėmimo tema lanksčiai pritaikoma prie mokykloje studijuojamų dalykų. Dalyviai supažindinami su vaizdine medžiaga, kurioje pateikiama aktualiausia ir informacija komiksų kultūros tema.

 

Kaina 1 Eur.


 

KŪRYBINIO MĄSTYMO LABORATORIJA

Gali būti organizuojama nuotoliniu būdu.

Kūrybinis mąstymas – tai naujų idėjų kūrimas, netikėtos sąsajos tarp jau esamų idėjų, originalūs ir įdomūs sprendimo būdai įvairiose situacijose. Svarbiausias kūrybinio mąstymo laboratorijos tikslas – pasitelkus įvairias tradicines ir netradicines priemones skatinti vaikų kūrybiškumą ir gebėjimą improvizuoti. Užsiėmimo metu vaikai žaidimo forma tyrinės meno kūrinius, atliks įvairias kūrybines užduotis. Netikėti įvairių objektų panaudojimo būdai skatina kūrybiškumą, lavina vaizduotę, leidžia sąmoningai siekti originalumo ir naujų idėjų.

14087226_1362493910445175_250159598_o 14087344_1362492673778632_190690698_o

Kaina 1 Eur.


 

VAIZDŲ DETEKTYVAI

Šiuolaikiniame vaizdų kupiname pasaulyje labai svarbu suvokti, ką kiekvienas vaizdas mums nori pasakyti, kokią istoriją jis slepia, kaip ją perskaityti ir galbūt sukurti savąją pasakojimo versiją. Kiekvienas turime unikalią asmeninę patirtį, todėl ir meno kūrinius galime matyti ir interpretuoti skirtingai. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su modernaus ir šiuolaikinio meno kūriniais, jų raiškos įvairove, dalyviai mokysis atrasti ir kritiškai vertinti bei suvokti galerijoje pristatomus meno kūrinius. Ką gali papasakoti kiekvienas paveikslas? Iš ko jis sudarytas? Kaip jį suvokti? Kokią žinutę jis mums siunčia? Praktinės veiklos metu dalyviai kviečiami įvairiais žaidybiniais metodais ieškoti vaizdo ir pasakojimo jungčių, tapti vaizdų detektyvais: atrasti svarbiausius paveikslų kodus, sukonstruoti paveikslų dėliones, sukurti žaismingą ir netikėtą portretą, atvirlaiškį ar knygų skirtuką. 

DSC06021  DSC06543-Medium

Kaina 1 Eur.


  

MENAS IR ILIUZIJA

Ar menas – tai tik iliuzija? Ar magiškas tikrovės atspindys? Kaip sukurti įvairiausias iliuzijas meno kūrinyje? Kaip perkurti meno kūrinį ir pačiam tapti jo dalimi? Edukacinio užsiėmimo metu įvairiais žaidybiniais  praktiniais metodais bus analizuojami senųjų meistrų ir eksponuojamų šiuolaikinių autorių kūriniai bei kuriamos naujos netikėtos iliuzijos, pasitelkiant fotografiją ir kitas išraiškos priemones. Užsiėmimo metu bus gilinamasi į gamtos ir civilizacijos formas, o praktinių užduočių metu kuriami vaizdai ir fotografijos, pasitelkiant žemėlapius, savo kūnus, paveikslus ar galerijos erdves.

11692612_10152933185941641_2585032721221968729_n  DSC06032-Medium

Kaina 1 Eur.


 

MENAS IR TECHNOLOGIJOS

Gali būti organizuojama nuotoliniu būdu.

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su meno ir technologijų ryšio svarba, jų vystymusi nuo pirmųjų žmonių piešinių urvuose iki sudėtingų šiuolaikinių technologijų. Dalyviai sužinos kaip skirtingais laikmečiais buvo išgaunami įvairūs pigmentai, kaip keitėsi menas vystantis įvairioms technologijoms, kaip menininkai dabartiniais laikais pasitelkia technologinius spredimus savo idėjoms įgyvendinti. Praktinės veiklos metu dalyviai išbandys 3D rašiklius arba gamins šiuolaikišką vitražą, pasitelkdami įvairias kūrybines priemones. 

Kaina 1 Eur.


EDUKACINĖ PROGRAMA VAIKAMS IR JAUNIMUI „MENOPOLIS“

Gali būti organizuojama nuotoliniu būdu.

Siūlomų edukacinių užsiėmų turinys yra lanksčiai pritaikomas prie mokinių amžiaus, o pats praktinis kūrybinis procesas vaikams yra žaidybinio įtraukiančio pobūdžio ir nesudėtingai atliekamas. Vaikai visų pirma yra supažindinami su galerijoje ekspuonuojamais kūriniais, vaikams patraukliais ir įtraukiančiais būdais pasakojama apie autorius, parodas, taip įvedant juos į platesnį meno lauko kontekstą jau nuo mažens. Pagrindinis tikslas yra pratinti vaikus prie meno kūrinio, meno erdvės, skatinti atvirą santykį su meno pasauliu bei gebėjimą tyrinėti meno kūrinius ir kalbėti apie juos vartojant daugiau sąvokų nei „gražu-negražu“. Po pažinties su eksponuojamais kūriniais vaikai atlieka pasirinktos formos bei prie eksponuojamų parodų turinio ir formos pritaikytas kūrybines užduotis.

Kaina 1 Eur.


Edukaciniai užsiėmimai yra įtraukti į Lietuvos Kultūros paso ir Šiaulių miesto Kultūros krepšelio paslaugų rinkinius:

Kūrybinės grafikos dirbtuvės „Kas ta grafika?“, 1-12 klasės

Cianotipija – mėlynųjų saulės atspaudų dirbtuvės, 1 – 12 klasės

Kūrybinė komiksų laboratorija, 7 – 12 klasės

Kūrybinio mąstymo laboratorija dailės galerijoje, 5 – 10 klasės

Menas ir technologijos, 5 – 10 klasės

Animacijos dirbtuvės, 7-12 klasės

Kūrybinės dirbtuvės „Vaizdų detektyvai“, 1-10 klasės

 

 

Šiaulių dailės galerijos edukaciniai užsiėmimai pagal Šiaulių miesto savivaldybės kultūros krepšelio programą.

„Cianotipija – mėlynųjų saulės atspaudų dirbtuvės“, 1-12 klasės

„GIFŲ kūrybinės dirbtuvės“, 7-12 klasės

„Kūrybinės komiksų dirbtuvės“, 5-12 klasės

„Kūrybinio mąstymo laboratorija dailės galerijoje, 5-10 klasės (gali būti organizuojama nuotoliniu būdu).

„Menas ir technologijos“, 5-10 klasės (gali būti organizuojama nuotoliniu būdu).

Edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Menopolis“, 1-8 klasės (gali būti organizuojama nuotoliniu būdu).

Animacijos dirbtuvės, 9-12 klasės.

Kūrybinės grafikos dirbtuvės „Kas ta grafika?“, 1-12 klasės

 

Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros krepšelio paslaugų rinkinio sąrašas. 

 

MENOPOLIO edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai rengiami grupėms, ne mažiau nei 10 asmenų. Rašykite mums el. paštu info@menopolis.lt arba skambinkite tel. (841) 521161, nurodykite, kurio užsiėmimo norite, tuomet suderinsime laiką bei detales ir nersime į meno pasaulį!

Kaina – 1 Euras asmeniui. Užsiėmimo trukmė 45 – 60 min.

Ilgesnės trukmės dirbtuvių KAS TA GRAFIKA ir ANIMACIJOS DIRBTUVĖS kaina – 3 Eurai asmeniui, trukmė 1,5 – 2 val.