ETALTFBEN

 

image2998

Kviečiame vaikus 2021 liepos 12-16 d. į Šiaulių dailės galerijos organizuojamą edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS kūrybinių dirbtuvių sesiją Nr. 2
 
EDUKACINĖ PROGRAMA VAIKAMS IR JAUNIMUI „MENOPOLIS“
VASAROS SESIJA NR.1 / 2021 liepos 12-16 d.
Kasdien nuo 10 iki 13 val.
 
PROGRAMA
Pirmąją programos dieną kūrybines dirbtuves „Garsų košė” ves teatro edukologė Kristina Vainiutė ir garso menininkas Armantas Gečiauskas. Šios kūrybinės dirbtuvės – tai garso, tylos ir teatro lygiakraštis trikampis. Proceso metu vaikai bus supažindinti su savadarbiais, eksperimentiniais instrumentais. Bus mokomasi teatrinės improvizacijos ir kas yra sinestezija. Patyrinėsime kokias spalvas, erdvės pojūtį, skonį sukelia skirtingi garsai ir kaip juos norėtųsi išreikšti kūnu bei vaidyba. Unikali programa lengvai ir žaismingai pristatys vaikams kas yra garso ir teatro improvizacija, eksperimentinė muzika, garso perfomansas. Šių dirbtuvių raktiniai žodžiai: performansas, improvizacija, garsas, tyla, sinestezija.
 
Remigijus Rančys ves kūrybines dirbtuves „Muzika tavo gatvėje”. Žinomo multiinstrumentalisto ir kompozitoriaus, grupių The Schwings Band ir Vilnius Jazz Orchestra vadovo, koncertuojančio vietinėse ir tarptautinėse scenose, pedagogo Remigijaus Rančio muzikos užsiėmimai – tai originaliūs grupiniai muzikos žaidimai, sukurti naudojant body percussion, circle singing ir street drumming technikas. Žmogaus kūnas yra nuostabus muzikos instrumentas. Kuomet žmonių yra daug ir jų balsai bei įvairiausios kūno perkusijos (plojimai, trepsėjimai, pirštų spragsėjimai) susijungia į organizuotą ritmą – tokiu būdu galima sukurti įdomiausius muzikos kūrinius. Šių kūrinių skambesys ataidi iš laikų, kuomet žmonės gyveno gentyse ir drauge atlikdavo įvairius ritualus. Šio užsiėmimo metu dalyviai sukurs muzikinį performansą, kurį pristatys miestiečiams skirtingose Šiaulių bulvaro vietose.
 
Kūrybinėse grafikos dirbtuvėse „Grafika kitokia perspektyva“ su menininke Vaiva Kovieraite-Trumpe vaikai išbandys netradicines grafikos technikas. Eksperimentinės grafikos technikomis sukurti atskiri meno kūriniai bus sutalpinti į autorines knygas, kurias bus galima skaityti, rašyti ir kitaip panaudoti.
 
Architektūros dirbtuvėse „Miesto sluoksniai” vaikai mokysis pažvelgti į savo aplinką, miestą kitomis akimis su architekte Giedre Mendoza Herrera. Architektūriniai miesto sprendimai gali būti labai svarbūs, net formuojantys asmenybes. Apie visa tai ir dar daugiau ir bus šios architektūros dirbtuvės.
 
„Pieši tik pieštukais? Tapai tik dažais? O ar bandei piešti žeme? O žole? O paprika? Taip? Ne? Užsiėmimo metu susipažinsi su netradicine tapyba gėlėmis. Pajausi jų trapumą, pažinsi paslaptis, nustebsi jų galiomis”. Keldama tokius klausimus į savo dirbtuves kviečia menininkė, dailės studijos suaugusiems įkūrėja ir vadovė Jūratė Jukštienė. Vaikai išbandys labai neįprastą, ekologišką tapymo gėlėmis būdą.
 
Registracija: info@menopolis.lt. Prašome nurodyti vaiko vardą pavardę, amžių, telefono numerį.
Kūrybinės dirbtuvės vyks Šiaulių dailės galerijoje, oro sąlygoms leidžiant ir lauke.
Kaina – 50 Eurų, skirta vaikams nuo 9 iki 13 metų. Vietų skaičius ribotas.
Priemonės kūrybai bus suteiktos.
 
MENOPOLIO sesija Nr. 3 vyks 2021 liepos 26 – 30 d. Programa bus vėl visai kitokia.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.