ETALTFBEN

 

image2998

REGISTRACIJA BAIGTA, VIETŲ NEBĖRA!

Šiaulių dailės galerija 2019 birželio 17 – 21 dienomis kviečia 7 – 13 metų vaikus į edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS vasaros sesiją Nr. 1. Vaikų laukia smagūs ir įtraukiantys kūrybiniai dizaino, teatro ir kūrybinio mąstymo užsiėmimai.

PROGRAMA:
Birželio 17 d., 10 val. – Kūrybinės dizaino dirbtuvės AT(SI)NAUJINK SU APCHI! su menininkių Vaivos Kovieraitės – Trumpės ir Simonos
Meiliūnienės duetu APCHI, kuris kūrybiškai siekia pažvelgti ne tik į madą, bet ir į mus supančią aplinką. APCHI kviečia dalyvauti dirbtuvėse, per kurias bus galima prikelti seną rūbą naujam gyvenimui. Dirbtuvių dalyvis turės galimybę išbandyti tekstilinius dažus, šilkografijos techniką, susikurti trafaretus, siuvinėti, karpyti bei pasitelkdamas kitas menui pavaldžias ir nepavaldžias technologijos, susikurti unikalų drabužį. Tad griebk nuobodų rūbą ir pirmyn su APCHI komanda!

Birželio 18 d., 10 val. – KŪRYBINIO MĄSTYMO PENKIAKOVĖ – interaktyvios, patyriminio mokymo metodais paremtos kūrybinės dirbtuvės su
lektoriais Andriumi Chomičiumi ir Gerda Surgautaite. Šios kūrybinės dirbtuvės, skirtos lavinti gebėjimą bendradarbiauti ir dirbti komandoje. Komandos susidurs su užduotimis, kurios aktyvuos penkis kūrybinio mąstymo tipus: analitinį, loginį, strateginį, kritinį ir divergentį bei formuos kūrybinio mąstymo įpročius: smalsumą, atkalumą, vaizduotę, bendrdarbiavimą. Dirbtuvės sudarytos iš dviejų dalių: pirmoje komandos žais edukacinius žaidimus, antrojoje – komandose spręs mįsles.

Birželio 19 ir 20 d., 10 val. – POJŪČIŲ TEATRO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS su režisiere Karolina Žernyte ir aktore Raminta Šniaukštaite. Pojūčių teatro spektakliai – tai interaktyvus, visus pojūčius į veiksmo patyrimą įtraukiantys ritualai. Tai – istorijos, kurias gali paliesti, išgirsti, užuosti, paragauti, judėti kartu su istorija. Užsirišę akis mokysimės atrasti savo pasaulį iš naujo ir bendrauti vienas su kitu intuityviai, atvirai, jautriai ir žaismingai. Pojūčių teatro kūrybinės dirbtuvės vyks dvi dienas.

Birželio 21 d., 10 val. – kūrybinės dizaino dirbtuvės BAIBOKINIAI PAKABUKAI – SLAPTI MŪSŲ DRAUGAI su „Baibokyno“ įkūrėja menininke Silvija Staniūte. Baibokai menininkės Silvijos akimis yra keistos ir paslaptingos būtybės, kurios gali gyventi tarp mūsų ar net tapti mūsų draugais. Baibokai gimsta mūsų galvoje, o tada jiems galime suteikti materialų pavidalą. Baibokų susikurti galime visokių: didelių ar visai mažyčių, kurie stovės prie mūsų lovos, ant lentynos arba lydės mus kasdien kybodami ant mūsų kuprinių. Šios edukacijos metu, vaikai susipažins su individualių aksesuarų kūrimu, pasidarys baibokinius pakabukus, kuriuos bus galima kabinti prie kuprinių, raktų ar net prie rūbų bei apgyvendinti kitose neįprastose vietose. Vaikai turės galimybę pamatyti ir prisidėti prie pakabukų kūrimo proceso, o pasitelkę vaizduotę galės savaip juos dekoruoti ir sukurti savo mažiesiems Baibokams išvaizdą. Tokiu būdų bus skatinamas ne tik vaikų kūrybiškumas, bet ir suvokimas, jog kiekvienas galime susikurti sau individualių aksesuarų, kurie pagyvins ir formuos mūsų išskirtinumą. Šiomis dienomis parduotuvėse nėra sunku rasti gausybę vienodų rūbų, papuošalų ir aksesuarų, o savo rankomis sukūrę šiuos pakabukus, žinosime, kad jie tokie vieninteliai.

MENOPOLIO kūrybines dirbtuves kuruos bei įvairius kūrybinį mąstymą skatinančius pratimus bei žaidimus ves Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, MENOPOLIO sumanytoja, meno edukatorė Ernesta Šimkienė ir Šiaulių dailės galerijos kutūrinės veiklos vadybininkė, menininkė ir meno edukatorė Živilė Žvėrūna.

VIETA: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.
LAIKAS: 2019 birželio 17 – 21 d., nuo 10.00 iki 13.00 val.
REGISTRACIJA: info@menopolis.lt, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, telefoną.
Vietų skaičius ribotas.
KAINA: 25 Eur už penkias dienas.
FOTOGRAFAVIMAS: dirbtuvės bus fotografuojamos ir filmuojamos.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.