ETALTFBEN

 

image2998

MENOPOLIS kviečia į rudens sesiją!

Šiaulių dailės galerija 2018 spalio 29 – 30 dienomis vėl kviečia 7 – 13 metų vaikus į edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS rudens sesiją. MENOPOLIS visada būna kitoks, ieško įdomių menininkų, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi ir kūrybiniais atradimais su miesto vaikais. Tad spalio mėnesį paruošėme dar vieną kūrybinę programą vaikams.

Spalio 29 d., pirmadienį, 10 val. – Kūrybinio rašymo dirbtuvės „Melagingi parodymai”,  kurias ves scenaristė, dramaturgė, rašytoja Lina Simutytė. Ji yra rašiusi scenarijus įvarioms reklamoms ir “Rūsiui” – pirmam lietuviškam siaubo filmui. Kūrybinio rašymo dirbtuvėse „Melagingi parodymai” vaikai net tik prisimins įsimintiniausius savo herojus, bet taip pat sukurs naujus arba patys taps ir “betmenais”, ir princesėmis rožiniais plaukais, ir “spaidermenais”, kopiančiais į neoninius Šiaulių daugiabučius. Kūrybinio rašymo dirbtuvėse mokysimės meluoti taip, kad visi patikėtų, jog mūsų kuriamos istorijos – tikrų tikriausia tiesa!

Spalio 30 d., antradienį, 10 val. – Kūrybinės lėlių dirbtuvės „Iš šakelių ir šiaudų“, kurias ves unikalus šeimos teatras iš Klaipėdos “Lino lėlės”. Teatro įkūrėjas – universalaus talento, plataus aktorinio diapazono lėlininkas Linas Zubė. Jo, kaip pagrindinio aktoriaus, vardas sieja legendinį lėlių teatrą „KU- KŪ“ (1992 m.) ir šiandien gerai žinomą Klaipėdos lėlių teatrą. Teatro „Lino lėlės“ spektakliuose, įdėmiai ir jautriai interpretuojančiuose lietuvių tautosaką ir mitologiją, ypatinga reikšmė teikiama vidiniam sceninio pasakojimo taurumui, etinių vertybių refleksijai,vizualinių sprendimų prasmei, rafinuotam jų paprastumui. Tai romantiškas vilties teatras, primenantis, kad pasaulis nėra tobulas, kartais – žiaurus, bet jame visada yra dozė švento naivumo, grožio ir gėrio. Kūrybinių dirbtuvių metu “Iš šakelių ir šiaudų”, fantazuodami ir žaisdami, vaikai gamins teatrines lėles, o vėliau visi kartu kurs pasaką ir ją vaidins.

MENOPOLIO kūrybines dirbtuves kuruos bei įvairius kūrybinį mąstymą skatinančius pratimus bei žaidimus ves Šiaulių dailės galerijos kultūrinių renginių ir parodų kuratorė, meno edukatorė Ernesta Šimkienė.

 

VIETA: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

LAIKAS: 2018 spalio 29 – 30 d., nuo 10.00 iki 13.00 val.

REGISTRACIJA: info@menopolis.lt, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, telefoną.

Vietų skaičius ribotas.

KAINA: 5 Eur už 1 dieną.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.