ETALTFBEN

 

image2998

1 2 3 54

Įkalinti koronaviruso namuose pradedame naują edukacinę rubriką VIRTUALI MENOPOLIO EDUKACIJA.

Įrašas Nr.1. SPALVOS IR NATŪRALŪS PIGMENTAI.

Nuo pat žmonijos egzistencijos pradžios spalvos turėjo milžinišką vaidmenį mūsų pasaulio suvokimui ir kalbėjimui apie jį. Spalvos mus veikia – ramina, provokuoja, džiugina, erzina. Nuo pat pirmykščių piešinių, kuomet uolienos gabalas brėžė bizono kontūrą iki sintetinių pigmentų modernistinėse ekspresyviose drobėse spalvos mūsų vaizduotėje dėliojasi į pačias įvairiausias kombinacijas, iliuzijas ir kuria fantastiškus reginius. Spalvose, pačiose neįtikimiausiose pigmentų kelionėse po pasaulį įrašyta visa mūsų žmonijos istorija. Keliaudami tik paskui vieną pigmentą, tarkime, paskui ultramariną iš Afganistano į Veneciją, galime nueiti visą istorinę epochą. O kur dar fizikinis spalvos suvokimas. Optiniai dėsniai. Cheminės formulės. Emocinis poveikis. Simbolika… Apie spalvas ir pigmentus galima kalbėti labai daug ir labai plačiai.

Taigi, šiek tiek apie natūralius pigmentus ir iš ko iki sintetinių pigmentų eros buvo galima išgauti spalvą. Paminėsime keletą pigmentų, įdomesnių atvejų, nes visko aprėpti neįmanoma.

Ar žinote spalvą, pavadinimu Indijos geltona? Iš ko ji išgaunama? Manoma, kad iš karvių, šertų tik mangų lapais, šlapimo. Jis būdavo išdžiovinamas ir milteliai parduodami dailininkams.

Indijos geltona

Teignmouth, Joseph Mallord William Turner, 1812

Continue reading

Eglė Narbutaitė

Kviečiame menininkus, kūrėjus, studentus išbandyti savo edukacines kūrybines idėjas su vaikais.

Jei turite originalių kūrybinių idėjų, kaip įtraukti vaikus į kūrybinį procesą, išbandyti su jais įvairias novatoriškas ar tradicines meninės raiškos formas, kviečiame siūlyti idėjas ir įsijungti į MENOPOLIO meno edukacijos bendruomenę. O mes pasirūpinsime žingeidžia vaikų auditorija.

Rašykite: info@menopolis.lt, skambinkite tel. 841 521161.

Remigijus Rančas

Klaipėdos jaunimo teatras

 

MENOPOLIS –  beveik du dešimtmečius vykstanti stovykla, kurios metu įvairių sričių menininkai veda užsiėmimus vaikams, taip dalindamiesi savo sukaupta patirtimi ir atradimais. Dalyviams – tai galimybė mokytis ir viską, kas jiems rūpi, sužinoti iš paties kūrėjo!

Užsiėmimai skirti 7–12 metų asmenims. Registracija galima internetu: https://forms.gle/Ug1yRTTZVVRhEL2L6

 

UŽSIĖMIMŲ DATOS

  • Birželio 25–28 d. 10–13 val. „Knygos meno dirbtuvės“.

Veda grafikės Vaiva Kovieraitė-Trumpė ir Renata Murauskaitė. Dalyvio mokestis – 40 Eur.

Knygos meno dirbtuvėse su grafike Vaiva Kovieraite-Trumpe išmoksime susirišti knygą ir sukursime jai viršelį, o su grafike Renata Murauskaite pildysime knygos vidinius puslapius ir išbandysime įvairias grafikos technikas.

  • Liepos 1–5 d. 10–13 val. „Dizaino ir video meno dirbtuvės“.

Veda menininkė Jolita Online ir animatorė Grėtė Vaičiulytė. Dalyvio mokestis – 50 Eur.

Dizaino ir video meno dirbtuvėse menininkė Jolita Online pakvies į eksperimentines kostiumų kūrimo dirbtuves, o su animatore Grėte Vaičiulyte kursime scenarijų ir filmuosimės vaizdo klipe!

_ _ _

Organizatorė – Šiaulių dailės galerija

Rėmėja – Šiaulių miesto savivaldybė

„Menopolis“ – jau daugiau nei penkiolika metų vykstanti stovykla, kurios metu įvairių sričių menininkai veda užsiėmimus vaikams ir jaunimui, taip dalindamiesi savo sukaupta patirtimi ir atradimais, tad dalyviams – tai galimybė mokytis ir viską, kas jiems rūpi, sužinoti iš paties kūrėjo!

 

Šiais metais vasaros sesijos į veiklas kvies: birželio 26–30 d., liepos 10–14 d. ir liepos 24–28 d. 10–13 val.

Užsiėmimai skirti 7–13 metų asmenims.

Dalyvio mokestis savaitei – 50 Eur.

 

Registracija galima užpildžius formą internete: https://bit.ly/3HROyCv

 

TREČIOSIOS „MENOPOLIO“ VASAROS SESIJOS – LIEPOS 24–28 D. – PROGRAMA

 

Liepos 24 d., pirmadienį, 10–13 val. Tomo Dapšausko dirbtuvės „Vaizduotė ir atmintis“

Sužinosite, kaip pagerinti atmintį, kaip greitai ir smagiai išmokti dalykus, kurie nuobodūs, bet „reikia“. Visą tai darysime žaismingai, naudodami įvairias atminties bei vaidybos technikas. Jim’as Kwik’as iš labai sunkiai besimokančio moksleivio tapo pasaulinio lygio atminties ekspertu, apmokė daugybę įžymybių, įvairių įmonių vadovų, kaip efektyviai naudoti savo smegenis. Šias technikas sužinosite ir jūs!

 

Liepos 25 d., antradienį, 10–13 val. Virginijaus Malčiaus dirbtuvės „Tai kas gi tas NFT menas?“

Sužinosime, kas yra NFT ir kaip jį naudoti kuriant meną, kokie jo žanrai ir technikos, kaip jis transformuojasi į naujus meno reiškinius. Peržiūrėsime ir aptarsime garsius NFT menininkų darbus. Diskutuosime apie NFT aktualumą ir ateitį bei pabandysime sukurti savo NFT kolekciją. Kursime pasitelkdami įvairias technikas: skaitmeninę grafiką, piešimą, koliažą.

 

Liepos 26 d., trečiadienį, 10–13 val. Eglės Januškienės architektūros dirbtuvės „Mano svajonių Šiauliai“

Tapsime mažaisiais architektais ir urbanistais, tyrinėjančiais Šiaulių miestą! Dirbtuvių metu sužinosime, ką veikia architektai ir urbanistai, kokius darbus jie atlieka, ieškosime vietų, kurias Šiaulių mieste galima būtų patobulinti – ar tai būtų gatvės dalis, ar pastatas, o gal mažosios architektūros elementas? Kursim, piešim, braižysim ir svajosim, kaip galėtų atrodyti mūsų svajonių Šiauliai!

 

Liepos 27 d., ketvirtadienį, 10–13 val. Jūratės Jukštienės dirbtuvės „Gėlių magija“

Gėlė ne tik graži, bet ji ir piešia! Taip, teisingai supratote – su ja galima piešti! Užsiėmimo metu bus atskleistos netikėčiausios gėlių savybės, jų paslaptys! Jos virs teptukais ir dažais. Gėlių žiedų potėpiais kursime savo paveikslus! Nusiteikite stebuklui! Bus magijos!

 

Liepos 28 d., penktadienį, 10–13 val. Eglės Poškevičiūtės dirbtuvės „Pasaulio sutvėrimas“

Ar žiūrėdami filmą esate pajutę norą nusikelti į jo pasaulį? Gal pagalvojote, kad būtų įdomu kartu su Hariu Poteriu mokytis burtų ir kerėjimo subtilybių, o gal norėjote paragauti Šreko mėgstamos voratinklių cukraus vatos? Dirbtuvių metu aiškinsimės, kaip sukuriamas unikalus, užburiantis filmo pasaulis. Patys, žaidimų būdu, sutversime naują pasaulį: su savo taisyklėmis, veikėjais, stebuklais, nuotykiais bei pamėginsime jame pagyventi.

 

Organizatorė Šiaulių dailės galerija

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

1 2 3 54